DuyuruHaberler

Apple Glasses

Apple Glasses giyilebilir bilgisayarları yeniden tanımlayabilir. İşte şimdiye kadar öğrenebildiğimiz her şey.

Apple Glasses
Apple Glasses

Apple’ın zor AR lensleri projesi olan Apple Glass, ister beğenelim ister beğenmeyelim, hem de fütüristik, hem de birinci nesil giyilebilir ürünün nasıl görünebileceğini görmeye başlıyoruz.

“Apple Glasses” kelimesini ilk duyduğumuzda, söylentiler lenslerin bu yıl piyasaya sürüleceği idi. Ancak Apple’ın 2020 ürün serisi, iPhone 12 , Apple Watch 6 ve AirPods Studio’nun beğenisiyle tamamen ortaya çıktı, yakın gelecekte Apple artırılmış gerçeklik gözlükleri bulanık görünüyordu.

Apple Glass’ın gelecek yıl en kısa sürede gelebileceğini düşünüyorum, ama bazı Aplle bültenleri, sürümün 2022’ye kadar olmayacağına inanıyor . Her iki durumda da proje kesinlikle işin içinde.

Apple Glass’ın iOS 13’ün son sürümünde ortaya çıkan tescilli bir işletim sistemi olan Starboard’da çalışması bekleniyor. Artırılmış gerçeklik çerçevesi, kod ve metin belgelerinde birçok kez ortaya çıkıyor, yani Apple muhtemelen aktivasyonu ve uygulamayı test ediyor.

Tahminlerce en kısa zamanda Apple Glass’a bir göz atacağız. Şirketin, yıllık sonbahar açılış konuşmasında lensleri “bir şey daha” duyurusu olarak açıklamayı planladığı iddia ediliyor, ancak küresel teknoloji gecikmeleri nedeniyle bekleyebilir.

İşte potansiyel yayın tarihi, fiyatı, tasarımı ve özellikleri de dahil olmak üzere Apple Glass hakkında bildiğimiz her şey.

Apple Glasses
Apple Glasses

Apple Glass çıkış tarihi

TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre – belki de en saygın ve güvenilir Apple uzmanı – Apple Glass, en erken 2022 yılına kadar podyumlara hazır olmayacak. Ancak Apple’da dahili olarak gösterilen ve The Information’a sızan bir sunum , lansman tarihini 2023 olarak ön görüyor.

Ancak her ikisi de yanlış olabilir – saygın bir Apple sızıntısı olan Jon Prosser, Apple Glasses’in düşündüğümüzden daha erken gelebileceğini söylüyor. Prosser, lansmanın “Mart-Haziran 2021” tarihini hedeflendiğine inanıyor.

Apple Glasses fiyatı

Prosser’e göre Apple Glasses şu anda yurt dışı fiyatı 499 $ civarında ücretleri olarak fiyatlandırılacağı düşünülüyor. Şimdi, özellikle Microsoft Hololens 2 gibi rakip artırılmış gerçeklik kulaklıklarıyla karşılaştırıldığında düşük görünebilir.

Hololens 2’nin 3.500 dolarlık bir fiyat etiketi var, ancak maliyetinin büyük bir kısmı, kulaklıklı mikrofon setinde yerleşik AR deneyimini çalıştırmak için gerekli tüm elektronik cihazlara sahip olmaktan geliyor.

Apple Glass, işlemek için tamamlayıcı bir iPhone’a güvenecek, bu nedenle Hololens’ten önemli ölçüde daha az parça ve karmaşıklığa sahip olacak. Daha çok yerleşik bir kameraya ve Alexa entegrasyonuna sahip Vuzix Blade akıllı gözlükler gibi çalışacak.

Apple Glass özellikleri: Aslında yapacakları şey

Bir Bloomberg raporuna göre, Apple AR Gözlükleri telefonunuzdan yüzünüze bilgi getirecek. Özellikle, gözlüklerin “kullanıcının görüş alanı üzerinde metinler, e-postalar, haritalar ve oyunlar gibi şeyleri görüntülemek için kullanıcının iPhone’uyla senkronize olması bekleniyor.”

Apple ayrıca üçüncü taraf uygulamalar için planlara sahiptir ve Apple TV ve Apple Watch için uygulamaları nasıl alacağınıza benzer şekilde özel bir uygulama mağazası düşünmektedir.

Yani giyilebilir teknolojiler hız kesmeden hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giriyor. Teknoloji her geçen gün büyüyor haberdar olmak için bizi takip edin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu