Giyilebilir Teknolojiler

Apple Watch Series 6 ve Watch SE Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Teknoloji devi Apple, daha evvel COVID-19 salgını nedeniyle ertelediği büyük aktifliğini sonunda bugün gerçekleştirdi. Şirketin yeni teknolojik eserlerini gördüğümüz büyük aktiflik, Apple’ın akıllı saati Apple Watch’un da yeni modellerine ev sahipliği yaptı. Daha evvelki modelleriyle kendisini beğendiren akıllı saat serisi, bugün Apple Watch Series 6’ya ve Apple Watch SE’ye kavuştu.

Daha evvel Apple Watch Pro ve Apple Watch isimleriyle de çıkabileceği söylenen yeni seri, bir evvelki seriye nazaran çok daha gelişmiş teknolojilere konut sahipliği yapıyor. Gelin, Apple’ın yeni akıllı saati Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE’nin neler sunduğuna ve hangi teknolojileri bileğimize taşıyacağına bakalım.

Apple Watch Series 6 özellikleri:

Klâsik tasarım bir değişiklikle sürüyor:

Teknoloji devinin yeni akıllı saati, daha evvelki modellerine emsal bir formda kenarları yuvarlanmış dikdörtgen bir yapıya sahip. Yani Apple, bu sene de yeni akıllı saatinin dizaynında radikal bir tasarım yapmadı. Şirket, daha evvel yuvarlak yapıya sahip saat dizaynlarının patentleriyle karşımıza çıkmıştı.

Apple,  yekpare bir modülden yeni bir kordonunu da tanıttı. Solo Band ismiyle çıkış yapacak kordon farklı boyutlarda satılacak. Bu boyutlar arasından size uygun olanı seçerek kordonu kullanabileceksiniz.

Daha güçlü donanım:

Yeni Apple Watch Series 6, şirketin açıklamasına nazaran daha evvelki seriden %20 daha âlâ performans sunan S6 işlemcisine sahip olacak. Akıllı saat, altın, grafit, mavi ve Product (RED) versiyonlarıyla satışa çıkacak.

Daha uzun batarya müddeti:

Daha evvel ortaya atılan savlar, yeni Apple Watch’un daha büyük bir bataryayla birlikte geleceğine işaret ediyordu. İşte o savlar yanlışsız çıktı ve Apple, yeni akıllı saatinin batarya kapasitesini artırdı. Apple Watch kullanıcıları, artık daha uzun müddetlerle aygıtlarını şarj etmeden kullanabilecekler.

Lakin daha büyük bataryanın bir de götürüsü oldu: Apple, yeni akıllı saatinde 3D Touch özelliğine artık yer vermiyor. Şirket, bu özelliğin kaldırılmasıyla birlikte aygıtın içinde bulunan Taptic Engine’e de ihtiyaç duymadığından, saatin gövdesinde ekstra bir yer açılmış oldu. Bu boşluk da daha büyük bir bataryayla dolduruldu.

Daha âlâ uyku takibi:

Daha uzun bir kullanım müddeti vadeden büyük batarya, daha uygun uyku takibinin de önünü açmış oldu. Büyüyen batarya kapasitesiyle birlikte Apple Watch Series 6, uyku sırasında daha çok sensörünü çalıştırarak kullanıcılarına nabızları, hareketleri ve hatta yeni sensör sayesinde oksijen düzeyleri hakkında bilgiler sunacak.

Kandaki oksijen düzeyi ölçülebilecek:

Oksijen düzeyi demişken bu sene sunulan en büyük özelliklerden birinden de bahsetmek gerekiyor. Her yeni modelle sıhhat takibi konusunda yeni gelişmeler getiren Apple, bu sene yeni sensörüyle birlikte kandaki oksijen düzeyini dahi ölçebilecek. Akıllı saat, sırf 15 saniye içinde sonuç verecek ve ölçtüğü pahalar sağlıklı sayılan düzeyin altında olunca kullanıcılarını uyaracak.

Apple Watch için yeni yüzler:

Apple Watch Series 6 ile birlikte Apple, akıllı saatine yeni arayüz dizaynları da sundu. Dizaynlar, zevklere nazaran seçilebilecekken yaptığınız işe yahut bulunduğunuz duruma nazaran de değiştirilebilecek.

Çocuklarınız için inançlı:

Yeni Apple Watch Series 6, tanıdıklarınızı ve bilhassa çocuklarınızı takip etmenizi sağlayacak. Saatler, tek bir iPhone’a bağlanabilecek ve bu iPhone üzerinden denetim edilebilecek.

Apple Watch Series 6 fiyatı:

Apple Watch Series 6, 399 dolarlık (yaklaşık 3.000 TL + vergiler) fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Aygıt, bugün satışa açıldı.

Apple Watch SE özellikleri:

Evvelki Apple Watch akıllı saatlerin tüm özelliklerini taşıyan Apple Watch SE, şirketin daha makul fiyatlı bir akıllı saati olarak karşımıza çıktı. Aygıt, şimdi üç gün evvel sürpriz bir biçimde ortaya çıkmıştı.

Apple Watch SE fiyatı:

Apple’ın daha makul fiyatlı akıllı saati Apple Watch SE, 279 dolarlık (yaklaşık 2.090 TL + vergiler) fiyat etiketiyle alıcı bulacak. Aygıt, bugün satışa açıldı.

Her iki saatin kutusunda da şarj aleti olmayacak:

Apple’ın açıklamasına nazaran hem Apple Watch Series 6 hem de Apple Watch SE, kutularında ‘karbon ayak izini düşürmek için’ şarj aletine yer vermeyecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı