Sinema

Covid-23 Bahisli Songbird’ün Fragmanı Yayınlandı

Covid-19’un tüm dünyayı ne kadar olumsuz bir halde etkilediğini hepimiz biliyoruz. Bilhassa birinci aylarda karantina sebebiyle konutlarından çıkmayan beşerler, ruhsal olarak kıymetli çöküntüler yaşadılar. Virüsün birinci ortaya çıkmasının akabinde uzun bir vakit geçti, fakat hala virüsün saldırganlığı azalmış durumda değil. Pekala, tüm bu hastalık korkusu ve pandemi ile geçen bir dünyayı anlatan bir sinemaya ne dersiniz? 

Songbird isimli sinema, dört yıl boyunca süren ve yok olmanın eşiğine gelen ABD’nin Covid-23 virüsüyle müsabakasını mevzu ediniyor. K. J. Apa ve Sofia Carson’ın başrolde yer aldığı imal, virüse karşı bağışıklığı olan bir bisiklet habercisi ve fizikî olarak kilit altında olan sevgilisi etrafında şekilleniyor. Sinemanın oyuncu takımında Demi Moore, Craig Robinson, Bradley Whitford ve Alexandra Daddario, Peter Stormare üzere ünlü isimler de yer alıyor. 

Songbird fragmanı:

Fragmanda gördüğümüz kadarıyla, kentin “temizlik” departmanındaki yozlaşmış görevlilerin enfekte olan insanları zorla meskenlerinden çıkarıp karantina kamplarına götürdüğünü görüyoruz. Son derece dram ve diyalog yüklü bir sinema olması beklenen Songbird, yapılan açıklamaya nazaran “çok yakında” çıkış yapacak. Sinemanın şimdi net bir çıkış tarihi yok, lakin yeni açıklamalar geldikçe sizleri bilgilendireceğiz.

Songbird’ün gerisinde Michael Bay var

Salgın sırasında Los Angeles’ta çekilecek birinci uzun metrajlı sinema olarak lanse edilen Songbird’ün üretimci koltuğunda Transformers sinemalarından tanıdığımız Michael Bay var. Sinemanın direktörlüğünü ise Adam Mason üstleniyor. 

Üretimciler, kaygıyı kullanmaya mı çalışıyor?

Songbird’ün fragmanı, uzun müddettir tartışılan bir mevzuyu da gündeme getirdi. Covid-19 pandemisi nedeniyle ruhsal olarak sıkıntı günler geçiren insanların bu durumundan faydalanarak para kazanmak isteyen birtakım üretimciler, bu kaygıyı daha da körükleyecek sinemalara yönelebiliyor. Songbird ise 2020 itibariyle aslında çok güç olarak kabul edebileceğimiz bir sürecin daha da berbata gidebileceğini bizlere gösteriyor. Pekala, sizce günümüz kaidelerinde bu türlü sinemalar görmek insanların psikolojisini daha makus tarafta etkileyebilir mi? Niyetlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu