Sinema

Disney, Black Widow İçin Yeni Bir Vizyon Tarihi Arıyor

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle sinema stüdyoları, gösterime girecek olan üretimlerinin seyirciyle buluşma tarihlerini ertelemeye devam ediyor. Variety’de yer alan habere nazaran Disney, 6 Kasım tarihinde vizyona girecek olan Black Widow sinemasını ertelemeyi düşünüyor.

Lakin birtakım sinemalar ertelenmek yerine gösterim yerinde değişiklik yaşayacak üzere duruyor. Bu sinemalardan bir tanesi de Pixar’ın 20 Kasım tarihinde vizyona girecek olan animasyon sineması Soul. Disney, Soul sineması için de yeni gösterim tarihleri araştırsa da Disney+ platformunda yayınlama ihtimali bulunuyor.

Sinemalar ertelenmeye devam ediyor

Dünya genelinde birçok ülke olağana dönmek için çeşitli çalışmalar yürütse de sinemalar ertelenmeye devam ediyor. Üstte Black Widow’un ertelenmesinin olası olduğundan ve Soul sinemasının de Disney Plus‘a gelme ihtimalinin olduğundan bahsetmiştik.

Bunlar haricinde Warner Bros. ekim ayında vizyona girecek olan Wonder Woman 1984‘ü aralık ayına erteledi. Gerard Butler ve Morena Baccarin’in yer aldığı Greenland ekim ayına Candyman 2021 yılına ertelendi. Şu an Tenet’e ek olarak sinema salonlarına bol sayıda seyirci çekebilme ihtimali olan tek sinema No Time to Die kalıyor.

Christopher Nolan’ın son sineması Tenet, dünya genelinde 207 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etmeyi başardı. Box Office Türkiye bilgilerine nazaran ise ülkemizde toplamda 129 bin 626 seyirci çekmeyi başardı ve toplamda 2,7 milyon TL’lik bir hasılat toplamayı başardı. Koronavirüs salgını olmasa Tenet’in bu sayıların üstüne çıkması işten bile değildi.

Disney, Black Widow’u hangi tarihe erteleyeceğine şimdi karar vermiş değil. Ayrıyeten yapılacak bu türlü bir atağın Eternals ve Thor: Love and Thunder üzere sinemaların geleceğini nasıl etkileyeceği de bilinmiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı