Giyilebilir Teknolojiler

Garmin Forerunner 745 Akıllı Saat Çıktı

Garmin, bugün Forerunner 745 GPS akıllı saatinin duyurusunu yaptı. Bu model, firmanın Forerunner 735XT akıllı saatinin yerini alacak. Özelliklerine baktığımızda da yeni akıllı saatin, tıpkı selefi üzere atletlere yönelik olarak üretildiğini görüyoruz.

Forerunner 745 bilhassa profesyoneller ve performansını yakından takip etmek isteyenler düşünülerek üretilmiş bir aygıt olarak göze çarpıyor. Akıllı saatin farklı sporlar için aktivite ölçme ve kaydedebilme yeteneği bulunuyor.

Spora nazaran ölçüm

Forerunner 745 koşu, bisiklet ve yüzme için farklı ayrı aktivite kaydı tutabiliyor. Garmin’in açıklamasına nazaran akıllı saat, Firstbeat Analytics’in gözlemleme sistemlerini kullanıyor. Bu sistemler ortasında V02 max, tartı yükü, aerobik ve anaerobik çalışma tesirleri üzere ölçümler sağlayan sistemler de yer alıyor. 

Ayrıyeten Garmin’in Running Dynamics Podlarına ya da nabız bantlarına sahip olanlar da bu eserleri akıllı saatleriyle bir ortada kullanabilecek. Akıllı saat ek olarak ritim ve çalışma mühleti üzere bilgiler de verecek. Böylelikle çalışmalarla ilgili spesifik bilgilere ulaşmak mümkün olacak.

Bu tıp özelleşmiş bilgilere sırf koşu için değil, bisiklet ve yüzme sporları için de erişmek mümkün olabiliyor. Yani saatinizi çıkarmadan ya da ayar değiştirmeden farklı sporları da yapmanızın önünde bir mani bulunmuyor. Firmanın açıklamasına nazaran çalışma sonrasında da saatiniz tavsiye vermeye devam edecek.

Çalışma sonrasında da saat tavsiye veriyor

Forerunner 745, gerçekleştirilen spor aktivitelerinden sonra da kullanıcısının durumunu takip etmeye devam edecek. Birinci olarak yapılan idmandan sonra ne kadar yenilenme müddeti gerektiğini gösterecek olan akıllı saat ayrıyeten bu süreyi hesaplarken gerilim ve uyku mühleti üzere bilgileri de hesaba dahil edecek.

Akıllı saati Garmin Connect uygulaması ile akıllı saatlere bağlamak mümkün, ayrıyeten saat direkt diğer spor uygulamalarına da irtibat kurabilecek bir yazılıma sahip. Ek olarak akıllı saatle Garmin Hisse özelliğini kullanmak, ortalama 500 şarkıyı saatten dinlemek de mümkün. Saatin fiyatı ise 499,99 dolar olarak açıklandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu