Oyun

Godfall’ın Resmi Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Yakın vakitte ismini en sık duyacağımız oyunlardan biri de Godfall olacak. 12 Kasım’da PlayStation 5 ile birlikte gelecek olan oyun, Epic Games mağazası üzerinden de PC oyuncularına sunulacak. Oyunun çıkışına çok kısa bir mühlet kalmışken üretimin çıkış fragmanı yayınlandı.

Godfall şimdiye kadar pek de öyküsüyle öne çıkmadı. Oyunla ilgili bilgilerimiz daha fazla bir sürü şey vuracağımız ve bir dolu şey toplayacağımızdan ibaretti. Natürel PS5 ve AMD ile olan işbirliğinin bir sonucu olan şahane grafikleri de göz arkası etmemek gerekiyor.

Kardeş arbedesinin ortasına düşmek

Oyunun fragmanı iki kardeş ortasındaki iç savaş ile başlıyor. Orin ve Macros isimli bu iki kardeşin hengamesini kazanan Macros oluyor ve kafayı ölümsüzlükle bozmuş bir “deli tanrı” haline geliyor. Orin de kardeşini durdurmak için yemin ediyor ve dört diyar boyunca savaşıyor.

Oyunda Valor Plate ismi verilen karakterler yer alıyor. Bu karakterleri toplamda sekiz farklı eşya ile donatabiliyoruz. Bunlar da iki silah, bir sembol, bir kolye, iki yüzük, bir Lifestone ve bir sancak formunda oluyor. Oyunun kıdemli teknik imalcisi Dick Heyne, Lifestone ve sancak üzerinde bilhassa dursa da her eşya karakterimizin özelliklerini arttırıyor.

Lifestone ismi verilen can taşları ise Godfall’ın ana düzgünleşme kaynağı olarak gösterilirken farklı özellikleri de beraberlerinde getiriyorlar. Sancaklar da alan tesirli güçlendirmeler veriyor. Oyuncular istedikleri an kuşandıkları iki silah ortasında değişiklik de yapabiliyor.

Soru yanıt oturumu

Çıkış fragmanının yayınlanmasının akabinde Heyne, Counterplay CEO’su Keith Lee ve YouTuberlar Arekkz ve My Name Is Byf oyunun mekanikleri hakkında bir soru yanıt oturumu yaptı. Bu oturumda level sonu, oyun mekanikleri, oyun sonu ve Godfall’ın cihanı hakkında bilgiler verildi.

Godfall 12 Kasım’da çıkacak. Oyun Sony PlayStation 5 ve Epic Games üzerinden de PC’de kendine yer bulacak. Sizler bu oyun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu