Mobil

iPhone 12’nin Ne Vakit Tanıtılacağı Yarın Açıklanabilir

Apple, -normal şartlarda- her yıl eylül ayında yeni iPhone modellerini gün yüzüne çıkarıyor. Bununla birlikte bu yıl, eylül ayının ikinci haftasına girmiş olmamıza karşın şirketin yeni iPhone’larla ilgili nasıl bir yol izleyeceği hala netleşmiş durumda değil.

Koronavirüs pandemisiyle geçen 2020 yılı, şirketlerin olağan işleyişlerini önemli manada etkiledi. Tüm şirketler üzere bu güçlü süreçten nasibini alan Apple, geçtiğimiz devirlerde yaptığı açıklamalarla iPhone 12’nin birkaç erteleneceğini esasen duyurmuştu. YouTuber Jon Prosser‘a göreyse Apple, yarın bu hususa da değineceği bir basın aktifliği düzenleyecek.

“Etkinlik iPhone 12’den fazlasını içerecek”

Jon Prosser tarafından yapılan açıklamalara göre Apple, yarın düzenleyeceği aktiflikte iPhone 12 ve Apple Watch 6’ya ek olarak çeşitli eserlerle karşımıza çıkacak. Apple’ın hangi eserlerle karşımıza çıkacağını net bir biçimde açıklamayan Prosser, yeniden de Apple hayranlarını heyecanlandırmayı başardı. Fakat Prosser’in açıkladığı aktiflik, Bloomberg’den Mark Gurman tarafından farklı bir halde yorumlandı.

“Basın açıklaması, duyurunun duyurusu olacak.”

Mark Gurman’a nazaran de Apple, bu hafta içerisinde yeni eserleriyle ilgili bir basın açıklaması yapacak. Fakat bu açıklamada yeni eserler lanse edilmeyecek. Gurman, kelam konusu basın açıklamasının duyurunun duyurusu olacağını, bu basın açıklamasıyla yeni Apple eserlerinin ne vakit duyurulacağının duyuru edileceğini düşündüğünü söylüyor.

Apple üzere büyük şirketlerin, tanınan eserlerinin lansman aktifliğinin tarihini evvelden duyurması, alışılmadık bir şey değil. Haliyle Gurman’ın açıklamalarında bir haklılık hissesi bulunuyor. Lakin Apple, kuru kuruya bir basın açıklaması yapmayabilir de. Şirketin bir müddettir yeni bir iPad Air modeli üzerinde çalıştığı biliniyor. Apple, yarın ya da önümüzdeki günlerde yapacağı basın açıklamasında bu eserin tanıtımına yer verebilir.

iPhone 12 serisine gelecek olursak; bilhassa iPhone 12 Pro, öteki varyantlara oranla biraz daha gecikecek. iPhone 12’nin birkaç hafta, iPhone 12 Pro’nunsa kasım ayına kadar ertelenmesi beklenen. Lakin bu bahisteki en net bilgiler için Apple’ın yapacağı açıklamaları beklememiz gerekiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı