Teknoloji

UZAY Araçları

Uzay çağını yaşarken çağa uygun olarak araçlarımız da Uzay Araçları olma yolunda ilerliyor. Yeni çağın gözdesi teknoloji, Teknolojinin de gözdesi elektrikli otomobiller. Son günlerde adından sıkça bahsettiren elektrikli otomobil furyası her geçen gün ilerlemekte. Ülkemizin de dahil olduğu bu furya adeta bizlere uzay araçları üretiyor.

Ülkeler, büyük otomobil şirketleri ve hatta artık teknoloji firmaları dahi otomotiv sektörüne yoğunlaşmış durumda.

Dünyanın gözünün üzerinde olduğu teknoloji fuarı CES2020 de son teknoloji ürünleri tanıtıldı ve en çok konuşulan konulardan biri SONY tarafından tanıtılan yeni nesil elektrikli otomobil olan VİSİON-S… Yerli otomobilimizle birçok benzer özelliklere sahip olan vision-s otomobil ve YERLİ OTOMOBİLİMİZ gelecek 20 yıla damga vuracak otomotiv sektörü hakkında bizleri bilgi sahibi yapmakta. Son teknoloji ile donatılan yeni nesil otomobiller bir çok özelliği bünyesinde barındırmakta.

UZAY ARAÇLARI
        SONY VİSİON-S

Otomobilin bir çok beklenen özelliği bulunmakta. SONY aracın kişiselleşme ve süreklü güncellene bilir olmasına çok önem vereceğini ve aracın 5G bağlantıya sahip olacağını vaat ediyor.

ARACIN GENEL ÖZELLİKLERİ

Bireysel Koltuk Hoparlörü ile 4 koltuk

Ağırlık: 2.350 kg (5.180 lbs)

Güç: 200 kW x 2 (Ön / Arka)

Hızlanma: 4,8 s 0-62 km / s (0-100 km / s)

Vmax        : 240 mil / saat (240 km / s)

Aks sistemi: Çift salıncaklı ön ve arka süspansiyon / Hava yay sistemi

Sürücü

Tüm tekerlekten çekiş

Yerden yükseklik: 120 mm ~ 135 mm

Lastik boyutu: 245 / 40R21 (Ön) 275 / 35R21 (Arka)

Mühendislerin yoğun mesai harcayarak ürettikleri fikirler doğrultusunda oluşturulan bu araçlar yolların yeni hükümdarı olacağının sinyallerini verdi. SONY bu konuda net bir bilgi paylaşımı ve tarih belirtmese de Yerli Otomobilimiz 2022 Seri üretim tarihini bizlere duyurdu. Kısacası en kötü 3 yıl içerisinde artık yeni nesil Elektrikli otomobilleri sokaklarımızda yahut garajlarımızda görmeye başlayacağız.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu